• שנתאים לך צמח?
 • Gift Card
 • neta עסקים
 • מדריכי טיפול
 • עציץ עם הקדשה
 • מגיעים אליך?
 • Log in
5 המלצות על שתילה מחדש של צמחים

5 המלצות על שתילה מחדש של צמחים

שתילה מחדש של צמחי בית היא חלק חשוב בשמירה על בריאות הצמחים שלך ומאושרים. זה לא רק עוזר לספק לצמחים שלך אדמה טרייה וחומרי מזון, אלא זה גם יכול לעזור לעודד צמיחה חדשה ולשמור על הצמחים שלך במיטבם. בין אם אתה מתחיל עם עציץ חדש או עציץ ישן, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על השתילה מחדש של עציצי בית.

5 טיפים על שתילה מחדש של צמחים:

 1. בחר נכון את גודל העציץ – כשזה מגיע לשתילה מחדש של צמחי בית, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לבחור את העציץ המתאים. העציץ שלך צריך להיות בגודל המתאים לצמח שלך, עם מספיק מקום לשורשיו לצמוח. זה צריך להיות גם חורי ניקוז בתחתית כדי לעזור למנוע השקיית יתר. הקפידו להשתמש בתערובת עציצים המיועדת במיוחד לצמחי בית, מכיוון שאדמה רגילה אינה מתאימה להם.
 2. בחר את המקום הנכון– השלב הבא הוא לבחור את המקום הנכון עבור הצמח שלך. רוב צמחי הבית מעדיפים אור עקיף בהיר, אז הקפידו למצוא מקום שמקבל הרבה אור שמש עקיף. הימנע מאור שמש ישיר, מכיוון שהוא יכול לחרוך את עלי הצמחים שלך.
 3. הכן את הצמח – כשמגיע הזמן לשתול מחדש את צמח הבית שלך, תצטרך להסיר אותו בזהירות מהעציץ שלו. שחררו בעדינות את כדור השורשים והוציאו שורשים מתים או פגומים. אם כדור השורש הדוק במיוחד, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בסכין כדי לחתוך אותו.
 4. לשתול את הצמח – לאחר שהצמח שלך הוכן, הגיע הזמן לשתול אותו מחדש. מוסיפים מעט מתערובת העציצים לתחתית הסיר החדש ומניחים את כדור השורש מעל. מלאו את הדפנות בתערובת עציצים, ואז הקש בעדינות על הסיר כדי ליישב את האדמה. לבסוף, השקה את הצמח והוסף שכבת מאלץ להגנה נוספת.
 5. טיפול בצמח –  לאחר שתסיים לשתול מחדש את צמח הבית שלך, תצטרך לטפל בו היטב. השקה את הצמח שלך באופן קבוע, אך אל תשקה יתר על המידה מכיוון שהדבר עלול להוביל לריקבון שורשים.

מעוניין לדעת עוד? לחץ כאן לטיפים נוספים במדריכי הטיפול שלנו

מאמרים נוספים שעשוים לעניין אותך...

סגירת נגישות

עלות משלוח ₪30
מינימום הזמנה ₪100
משלוח חינם בהזמנה מעל ₪290

×