• שנתאים לך צמח?
  • Gift Card
  • neta עסקים
  • מדריכי טיפול
  • עציץ עם הקדשה
  • מגיעים אליך?
  • Log in

מונסטרה אלבו

מונסטרה אלבו, הידוע גם בשם Monstera Deliciosa Albo Variegata, הוא צמח מהמם ומבוקש מאוד הידוע בעלים המגוונים והיפים שלו. השילוב הייחודי של הצבעים ירוק ולבן הופכת אותו לבחירה פופולרית בקרב חובבי צמחים, וטיפול נכון בו חיוני כדי להבטיח את בריאותו וחיותו.

מונסטרה אלבו

איך לטפל במונסטרה אלבו שלך?


תְּאוּרָה
מונסטרה אלבו מעדיפה אור בהיר ועקיף. הימנעו מחשיפתו לאור שמש ישיר, מכיוון שהוא עלול לחרוך את העלים ולגרום להם לאבד את הגיוון שלהם. מקמו את הצמח שלכם ליד חלון עם אור מסונן או במקום עם אור סביבה בהיר.

הַשְׁקָיָה
מונסטרה אלבו מעדיפה אדמה מעט לחה אך יכולה להיות מועדת להירקב שורשים אם מושקת יתר על המידה. תנו לסנטימטר העליון או שניים של האדמה להתייבש לפני השקיה שוב. הכניסו את האצבע לתוך האדמה כדי להעריך את רמות הלחות. בעת השקיה, הקפידו על ניקוז נאות באמצעות כלי עם חורי ניקוז או הוספת שכבת חלוקי נחל בתחתית הסיר.

טֶמפֶּרָטוּרָה ולַחוֹת
מונסטרה אלבו משגשגת בטמפרטורות חמות שנעות בין (18-29°C). חשוב לשמור על רמת טמפרטורה עקבית ולהימנע מחשיפת הצמח לטיוטות או לשינויי טמפרטורה פתאומיים. בנוסף, צמח זה אוהב לחות גבוהה, ולכן ערפול העלים עם ששי שפריצר באופן קבוע או שימוש במכשיר אדים בקרבת מקום ישמור אותו שמח ובריא.

דִּשּׁוּן
מונסטרה אלבו נהנית מדישון קבוע במהלך עונת הגידול, שהיא בדרך כלל באביב ובקיץ. השתמשו בדשן נוזלי אוניברסלי או דשן גרגירי, וזה יספק חומרים מזינים ונחוצים ויקדם צמיחה בריאה.

גִּזּוּם
גיזום קבוע מסייע בשמירה על צורת הצמח ומעודד צמיחה עבותה יותר. קצצו את כל העלים המצהיבים או הפגומים על ידי גיזום עם מזמרה קרוב לגזע הראשי.

תְּמִיכָה
בבית הגידול הטבעי שלה, מונסטרה אלבו מטפסת על עצים, משתמשת בשורשי האוויר שלה כדי להצמיד את עצמה. מתן מקל מוס או סבכה יעניק לצמח את התמיכה הדרושה לו ויאפשר לו לפתח את העלים המגודרים האופייניים לו, או עלים עם חורים.

נִקּוּי
אבק יכול להצטבר על העלים עם הזמן, ולהפחית את יכולת הפוטוסינתזה של הצמח. נגבו את העלים בעדינות עם מטלית רכה ולחה כדי להסיר אבק או לכלוך. זה גם ישפר את המראה הכללי של הצמח.

טיפ של אמא אדמה

עלים גדולים יכולים לאסוף אבק. אם שמתם לב שהעלים מלוכלכים או מאובקים, נגבו את העלים במטלית לחה וייבשו בעדינות כדי לשמור עליהם נקיים ובריאים.

אני רוצה מונסטרה אלבו!

Products not found

מדריכים נוספים שעשוים לעניין אותך...

רקפת

רקפת

כדי לטפח בהצלחה צמח רקפת, חשוב להבין את דרישות הטיפול הספציפיות שלהן. הנה כמה טיפים שיבטיחו שצמח הרקפת שלכם ישגשג: הצגת פוסט זה באינסטגרם ‏‎פוסט

מונסטרה אלבו

מונסטרה אלבו

מונסטרה אלבו, הידוע גם בשם Monstera Deliciosa Albo Variegata, הוא צמח מהמם ומבוקש מאוד הידוע בעלים המגוונים והיפים שלו. השילוב הייחודי של הצבעים ירוק ולבן

שרך בוסטון

שרך בוסטון, הידוע בכינויו שרך החרב, הוא שרך עמיד להפליא, מה שהופך אותו לנגיש למגוון רחב של סביבות ויכול להישמר הן בבית והן במשרד. עם

חמדוריאה שיפריצי

חמדוריאה שיפריצי

טיפול ב- דקל שיפריצי, או דקל הבמבוק, אינו קשה והוא דרך מצוינת להוסיף קצת ירוק לבית או למשרד. צמח זה קל לטיפול ויכול להוסיף מגע

דקל קנציה

דקל קנציה

דקל קנציה (קנטיה) Kentia (Howea forsteriana) הוא צמח בית פופולארי הודות לחלקיו החינניים והקשתים ויכולתו לשגשג בתנאי תאורה חלשים. יליד החוף המזרחי של אוסטרליה, דקל

דיפנבכיה לינדה

דיפנבכיה לינדה (Dieffenbachia Star Bright היא צמח בית פופולרי הידוע בעלים התוססים שלה ודרישות הטיפול הקלות שלו. עם כמה צעדים פשוטים, אתo יכולים להבטיח שהלינדה

סגירת נגישות
×